Aktualności

Nasz wykładowca po raz trzeci wyruszył na charytatywną wyprawę

Data publikacji 19.05.2023

18 maja br. już po raz 3. wykładowca Szkoły Policji w Katowicach kom. Tomasz Dzierga wyruszył na wyprawę rowerową. Trasa prowadzi przez 16 państw i swój finał będzie mieć w Grecji. W tym roku zbiórka pieniędzy prowadzona jest dla 10-letniej Weroniki oraz 62-letniego Mirosława.

Tym razem celem podróży kom. Tomasza Dziergi jest Grecja. Do pokonania ma trasę przebiegającą przez 16 państw, a wszystko po to, aby zebrać pieniądze i wesprzeć w leczeniu chorą dziewczynkę Weronikę oraz 62-letniego Mirosława. 10-latka od urodzenia ma niedotlenienie lewej strony mózgu i prawostronne porażenie mięśni. Mirosław z kolei jest ofiarą wypadku komunikacyjnego spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. Każda zebrana złotówka pomoże im w rehabilitacji, której bardzo potrzebują.

Organizatora akcji pod blokiem przy ulicy Wróbla żegnało wiele osób, którzy kibicują mu w tym szczytnym celu. Jego start został połączony z piknikiem, na którym można było poznać specyfikę pracy różnych służb mundurowych. W tym roku wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Siemianowic Śląskich. Poszerzyła się też liczba darczyńców, którzy ufundowali słodkie, i nie tylko, poczęstunki. Policjanci z siemianowickiej komendy wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Szkołą Policji w Katowicach rozdawali na stanowisku profilaktycznym wiele przydatnych gadżetów, związanych z bezpieczeństwem. Szczególną uwagę policjanci i strażnicy przywiązywali do widoczności pieszych i osób poruszających po drogach jednośladami, zachęcając do noszenia elementów odblaskowych. Wyprawa rowerowa idealnie wpisała się w Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tegorocznej edycji głównym założeniem jest bowiem promowanie poruszania się pieszo, na rowerach, hulajnogach oraz komunikacją miejską.

Uczestnicy pikniku mogli także przyjrzeć się z bliska pracy Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, straży miejskiej, straży pożarnej oraz ratownictwa wodnego. Maskotki tygrysek Meritum, kangurzyca Tosia oraz baśniowe postacie z Legendii umilały czas najmłodszym. Starsi uczestnicy mogli podziwiać samochody rajdowe, Rosomaka i przypomnieć sobie jak wyglądały dawniej radiowozy. Był również symulator hamowania, na którym można było przekonać się, jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa.

Kom. Tomasz Dzierga, w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, podmiotów, instytucji i fanklubów opuścił swoje rodzinne miasto i tym samym rozpoczął zaplanowaną trasę, którą można śledzić na Facebooku. Fundacja "Ja jadę, Ty pomagasz", którą założył policjant uruchomiła zbiórkę online, gdzie można wpłacić pieniądze na leczenie Weroniki oraz Mirosława, do czego gorąco zachęcamy.

Wszyscy trzymamy kciuki i czekamy na szczęśliwy finał wyprawy!

(Źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich)

Powrót na górę strony