Aktualności

Sprawdzian umiejętności policjantów służby kryminalnej

Data publikacji 19.05.2023

W dniach od 16 do 19 maja 2023 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbył się sprawdzian umiejętności praktycznych w ramach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2023”.

Komenda Główna Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant Służby Kryminalnej 2023”, w którego finale wezmą udział zwycięskie drużyny wyłaniane w drodze eliminacji w poszczególnych garnizonach.

W naszym regionie organizatorem eliminacji był Wydział Kryminalny i Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Szkoła Policji w Katowicach.

Uczestnicy, którzy na co dzień pełnią służbę przy obsłudze zdarzeń kryminalnych, indywidualnie lub drużynowo musieli się zmierzyć z następującymi sprawdzianami:

  • wiedzy zawodowej w formie testu,
  • wiedzy praktycznej w formie kazusu,
  • umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
  • umiejętności strzeleckich uzupełnionym o dodatkowe elementy sprawnościowe,
  • umiejętności policjantów na miejscu zdarzenia w formie oględzin wraz ze sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji.

To ostatnie zadanie miało miejsce w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach Wielofunkcyjnego Centrum Symulacji Szkoły Policji w Katowicach, gdzie kolejne drużyny w składzie: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą wykonywały zadania pod czujnym okiem powołanej komisji.

18 maja 2023 r. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak wraz z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Radosławem Kacprzakiem wizytował miejsce odbywania się konkurencji. 

Zwycięzcy reprezentować będą garnizon śląski w finale ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2023”, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

Powrót na górę strony