Aktualności

Zakończył się kurs specjalistyczny dla dzielnicowych

Data publikacji 11.09.2023

Egzaminem w dniu 8 września 2023 r. zakończył się kurs specjalistyczny dla dzielnicowych o oznaczeniu kodowym Dz-2/23.

W kursie uczestniczyło 23 policjantów, którzy na co dzień pełnią funkcję dzielnicowych w jednostkach terenowych garnizonu dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, a także Komendy Stołecznej Policji.

Zakres tematyczny kursu obejmował organizację, metody i formy pełnienia służby przez dzielnicowego, zagadnienia prawa karnego, prawa wykroczeń oraz prawa cywilnego, szeroko rozumianą profilaktykę społeczną, ale także wiedzę na temat interwencji Policji czy pracy operacyjnej.

W ramach zajęć praktycznych dzielnicowi uczestniczyli w doskonaleniu umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji, wyszkolenia strzeleckiego, a także ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy.

Słuchacze w trakcie pobytu w szkole mieli również okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu specyfiki pełnionej przez siebie służby.

Ostatniego dnia kursu wszyscy uczestnicy przystąpili do egzaminu końcowego, który zaliczyli z wynikiem pozytywnym, a następnie wrócili do swoich jednostek macierzystych, gdzie nabytą w szkole wiedzę wykorzystają w ramach codziennej służby.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powrót na górę strony