Aktualności

Dzielnicowy Roku i Kierownik Rewiru Dzielnicowych Roku 2023 wyłonieni

Data publikacji 20.10.2023

20 października 2023 r. tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności zawodowych, a tytuły najleszych uzyskali:

Pierwsze miejsce zajął i zdobył tytuł „Dzielnicowego Roku”:
st. sierż. Kamil KIREJCZYK – KWP w Białymstoku (KPP w Augustowie).

Miejsce drugie zajął:
asp. szt. Krzysztof JAŃCZUK – KWP w Lublinie (KPP w Hrubieszowie).

Na trzecim stopniu podium stanął:
mł. asp. Mariusz BOJARCZUK – KWP we Wrocławiu (KMP w Legnicy).

 

Najlepsi kierownicy rewirów dzielnicowych to:
I miejsce:  podkom. Jan TELEŻYŃSKI – KWP w Gdańsku (KMP w Gdyni).
II miejsce:  asp. szt. Krzysztof ROSA – KWP w Białymstoku (KPP w Zambrowie).
III miejsce: asp. Bartłomiej BUDNICKI – Komenda Stołeczna Policji  (KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego  z siedzibą w Starych Babicach).

Zanim jednak zwycięzcy spośród 51 uczestników zawodów pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w czterech lub pięciu konkurencjach. Oto ich zwycięzcy:

Symulacja – podstawowe czynności służbowe
- dzielnicowy: mł. asp. Mariusz BOJARCZUK – KWP we Wrocławiu (KMP w Legnicy).

Symulacja – kompetencje dzielnicowego
- dzielnicowy: asp. Ewelina GŁOWACKA – KWP w Bydgoszczy (KPP w Aleksandrowie Kujawskim).

Pierwsza pomoc
- dzielnicowy: mł. asp. Karolina NIEWIAROWSKA - KWP w Białymstoku (Komisariat Policji IV w Białymstoku);
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. szt. Krzysztof ROSA – KWP w Białymstoku (KPP w Zambrowie).

Strzelanie
- dzielnicowy:  asp. szt. Krzysztof JAŃCZUK – KWP w Lublinie (KPP Hrubieszów);
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. szt. Magdalena DOPIERAŁA - KWP w Poznaniu (KPP w Rawiczu).

Test wiedzy
- dzielnicowy: st. asp. Daniel GRZANKA – KWP w Rzeszowie (KPP w Mielcu);
- kierownik rewiru dzielnicowych: asp. Bartłomiej BUDNICKI – Komenda Stołeczna Policji

Analiza dokumentacji służbowej
- kierownik rewiru dzielnicowych: st. asp. Piotr RADZIĘTA – KWP w Szczecinie (KMP w Świnoujściu).

Natomiast puchar dla najlepszej drużyny pojedzie do:

KWP w Gdańsku – w klasyfikacji generalnej wygrali bowiem: podkom. Jan TELEŻYŃSKI (KP w Gdyni-Oksywiu), asp. Kamil STACHNIO (KPP w Wejherowie), mł. asp. Adam SERKOWSKI (KPP w Tczewie).

Drugie miejsce zajął zespół z KWP w Białymstoku w składzie: asp. szt. Krzysztof ROSA (KPP w Zambrowie),mł. asp. Karolina NIEWIAROWSKA (Komisariat Policji IV w Białymstoku), st. sierż. Kamil KIREJCZYK (KPP w Augustowie).

Na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentujący KWP w Opolu: podkom. Tomasz SKAWIŃSKI (KPP w Namysłowie), st. sierż. Mateusz KRZYSZTOWSKI (KPP w Prudniku), st. post. Agnieszka PALAK (KPP w Nysie).

W gali finałowej udział wzięli I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Grzegorz Mucha, Sekretarz Województwa Krzysztof Dzierwa, Zastępca Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice Joanna Pruchniewska, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski, Dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Robert Kumor, Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka, nadkom. Piotr Szumowski  z Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, a także naczelnicy wydziałów prewencji oraz koordynatorzy do spraw dzielnicowych komend wojeówdzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji, przedstawiciele jednostek szkoleniowych Policji oraz kadra i słuchacze Szkoły Policji w Katowicach na czele z Komendantem Szkoły insp. Jarosławem Gałuszką i jego zastępcami - insp. Zbigniewem Chrzęstkiem i insp. dr Gabrielą Sochą.

Komendant Szkoły Policji w dowód uznania za szczególne zasługi dla turnieju wyróżnił pamiątkowymi ryngrafami: nadinsp. Dariusza Augustyniaka, nadinsp. dra Jarosława Kaletę, nadinsp. dra Rafała Kochańczyka, insp. Roberta Kumora, prof. dr hab. Jadwigę Stawnicką oraz mł. insp. w st. spocz. Henryka Barteckiego.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na przyszłoroczną edycję zawodów.

W następujących linkach znajdują się pliki do pobrania ze zdjęciami gupowymi wysokiej rozdzielczości: zdjęcie 1, zdjęcie 2.

Powrót na górę strony