Aktualności

Spotkanie p.o. Komendanta Szkoły Policji w Katowicach z policyjnymi muzykami

Data publikacji 01.02.2024

W odpowiedzi na zaproszenie Kapelmistrza Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach asp. szt. Waldemara Skotarskiego w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie policyjnych muzyków z insp. Gabrielą Sochą – p.o. Komendanta Szkoły Policji w Katowicach.

Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnych podziękowań za dotychczasową współpracę oraz rozmowy o planach 32 muzyków na kolejne lata działalności. Warto przypomnieć, że Orkiestra KWP w Katowicach obchodziła w ubiegłym roku okrągły jubileusz 50-lecia istnienia, czego uhonorowaniem był wspaniały koncert zorganizowany na tą okoliczność w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach.

Insp. Socha w trakcie swojego wystąpienia podkreśliła, że działalność orkiestry, z którą w przeszłości miała przyjemność współpracować, to nie tylko doskonały warsztat muzyczny jaki prezentuje i nieustanne wzbogacanie repertuaru, ale również ogromne odziaływanie na wizerunek Policji jako formacji, czego wyrazem są liczne koncerty i ich pozytywny odbiór.

Serdecznie gratulujemy talentu wszystkim muzykom grającym w policyjnych orkiestrach oraz życzymy wielu udanych występów, które będą zarówno uświetniały imprezy o charakterze ceremonialnym, jak i umilały czas całemu naszemu społeczeństwu.  

Powrót na górę strony