Aktualności

Pokaz szkolenia psów służbowych

Data publikacji 23.04.2024

Obiekty naszej szkoły miały dzisiaj niecodziennych gości. W murach naszej jednostki odbyło się szkolenie funkcjonariuszy Zespołu Przewodników Psów Służbowych z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Nasi goście zaprezentowali kilkanaście ćwiczeń i symulacji wspólnie ze swymi czworonożnymi partnerami. Były pokazy przeszukania pomieszczeń w celu odnalezienia substancji psychoaktywnych czy materiałów wybuchowych. Dodatkowo zaprezentowano trening posłuszeństwa, interwencję z użyciem psa służbowego wobec osoby uzbrojonej w niebezpieczne narządzie oraz taktykę postępowania z osobami zbiorowo naruszającymi porządek publiczny. Pokaz umiejętności czworonogów został ukoronowany działaniami pościgowymi za sprawcą rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Psy i ich przewodnicy z każdym zadaniem poradzili sobie wyśmienicie.

Obserwujący treningi słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych wspólnie z uczniami klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego nr 15 im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach mieli możliwość zobaczyć jak wygląda służba psów policyjnych i ich przewodników, jakie są rodzaje psów służbowych i poznać wiele ciekawostek z zakresu kynologii policyjnej.

Podobne szkolenia pozwalają przybliżyć kandydatom do służby w Policji charakterystykę naszej formacji i zaprezentować wachlarz możliwości dla osób o różnych talentach. Natomiast młodym adeptom sztuki policyjnej już będącym w służbie wskazują, w jakich sytuacjach można psa służbowego użyć jako np. środka przymusu bezpośredniego, jak przebiega taka procedura i czego można się w takiej sytuacji spodziewać.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi Przewodników Psów Służbowych z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a także naszym gościom. Zapraszamy do nas!

Powrót na górę strony