Aktualności

Turniej piłki nożnej „Copa del Mar”

Data publikacji 16.05.2024

W dniach 7-11 maja 2024 roku w hiszpańskim mieście Almeria drużyna Regionu IPA Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Katowice IV uczestniczyła w organizowanym dla służb mundurowych Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Copa del Mar”.

Drużynę reprezentowali nauczyciele policyjni oraz emerytowani policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach. Turnieje odbywają się cyklicznie od 2010 roku w różnych krajach m.in. Portugalii, Grecji, Włoszech, Chorwacji. Pierwszy turniej miał miejsce w Barcelonie. W tegorocznych zawodach brało udział 36 drużyn z Belgii, Kanady, Bułgarii, Rumunii, Maroka, Francji, USA, Somalii, Kosowa, Kolumbii, Szkocji, Włoch, Słowacji oraz dwie drużyny reprezentujące barwy Polski – z Katowic i Olsztyna. 

7 maja odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju. Licząca jedenastu zawodników drużyna naszej szkoły w pierwszym dniu zmierzyła się z Rumunią, Kosowem, Bułgarią i Marokiem. Drugiego dnia nasi piłkarze rozegrali mecze z Rumunią i Francją, zapewniając sobie wyjście z grupy. 

W ostatnim dniu piłkarskich zmagań nasza reprezentacja wygrała mecz z Francją, lecz przegrała w rzutach karnych o 9. miejsce z Marokiem, zajmując ostatecznie 10. miejsce w turnieju. 

Po trzech dniach sportowej rywalizacji odbył się Bal Mistrzów, na którym zostały rozdane puchary, medale i nagrody. Nasza drużyna za zajęcie 10. miejsca otrzymała puchar Copa Del Mar 2024. Niezwykle miłą niespodzianką okazał się zdobyty przez naszego kolegę Rafała Babińskiego Puchar Copa Del Mar 2024 dla najlepszego strzelca turnieju. 

Zgodnie z mottem stowarzyszenia IPA zawartym w słowach servo per amikeco, co znaczy służyć poprzez przyjaźń, celem organizacji tego rodzaju inicjatyw jest tworzenie autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego wśród policjantów na całym świecie oraz kształtowanie właściwych postaw. 

Z niecierpliwością czekamy na udział w kolejnym sportowym wydarzeniu, które zostało zaplanowane na maj 2025 roku w Atenach. 
 

Powrót na górę strony