Aktualności

Pierwszy Dzień Otwarty dla Przedszkolaków

Data publikacji 22.09.2017

22 września w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Otwarty dla Przedszkolaków.

Wstępne plany zepsuła kapryśna aura. Większość pokazów musiała odbyć się w pomieszczeniach, a niektóre trzeba było odwołać. Także uroczyste rozpoczęcie i symboliczne przekazanie władzy na ten dzień przez komendanta przedstawicielom przedszkoli odbyło się w hali sportowej. Ale goście nie zawiedli, nie wystraszyli się złej pogody i prawie tysiąc dzieci mogło przyjrzeć się z bliska jak szkoli się policjantów w jedynej na południu Polski szkole Policji.

Pierwszą z atrakcji był pokaz sprawności policjantów, a następnie gdy deszcz już prawie przestał padać możliwe było zaprezentowanie tresury psów policyjnych na terenie toru przeszkód. Odwiedzające nas dzieci miały możliwość przyjrzeć się tego dnia z bliska pojazdom policyjnym, założyć kaski czy kamizelki, a także zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy. Na strzelnicy dowiadywały się wielu ciekawostek na temat broni używanej w Policji, a w sali symulacyjnej policjanci przekazywali maluchom ważne wskazówki na temat zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, jak też w drodze do przedszkola. W auli odbywały się konkursy na torze przeszkód, a zwycięzcy otrzymywali pamiątkowy medal. Chwilę wytchnienia zapewniała sala rysunkowa, w której także można było wziąć udział w konkursie plastycznym. W budynku dydaktycznym natomiast dzieci uczestniczyły w pogadankach z zagadnień kryminalistyki i otrzymywały pamiątkową kartę daktyloskopijną z własnym odciskiem palca. Przed budynkiem każda z grup fotografowała się ze Sznupkiem.

Tuż po południu pierwsze dzieci zaczęły wracać do swoich przedszkoli.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i mamy nadzieję, że była to okazja do zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenia wiedzy.

Więcej zdjęć w GALERII i ZE SZNUPKIEM.

Powrót na górę strony