Zostań słuchaczem

Szkoła Policji w Katowicach jest jedną z pięciu jednostek szkoleniowych Policji w Polsce, a jedyną w południowej części kraju. Może tu kształcić się 740 słuchaczy dziennie.

Nauka odbywa się w dobrze rozwiniętej bazie dydaktycznej, między innymi w salach specjalistycznych do kryminalistyki, informatyki, łączności czy pierwszej pomocy. 

Dysponujemy także bogato wyposażonym zapleczem sportowo-rekreacyjnym, takim jak hale sportowe, siłownia, boisko wielofunkcyjne oraz posiadamy jedną z najnowocześniejszych strzelnic ćwiczebnych w Polsce. 

Największym atutem i chlubą jest tzw. miasteczko symulacyjne, gdzie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych słuchacze utrwalają wiedzę i rozwijają swoje umiejętności w zakresie podejmowania policyjnych interwencji.  

Doświadczona kadra nauczycieli policyjnych, przy wykorzystaniu specjalistycznej bazy dydaktycznej przygotuje Cię do pełnienia służby w Policji. Zgodnie z programem szkolenia przyswoisz wiedzę oraz nabędziesz umiejętności, między innymi z zakresu: 

  • taktyki i technik interwencji, których nieodzownymi elementami są samoobrona oraz różnego rodzaju sztuki walki,
  • posługiwania się bronią palną, 
  • udzielania pierwszej pomocy, co niewątpliwie może zaprocentować w życiu zawodowym i na co dzień,
  • przeprowadzania interwencji policyjnych i współdziałania w grupie,
  • ujawniania i zabezpieczania śladów pozostawianych przez sprawców przestępstw,
  • zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i kontroli ruchu.


W czasie wolnym będziesz mógł, między innymi: 

  • uczestniczyć w zajęciach dodatkowych w ramach konsultacji dydaktycznych i kół zainteresowań,
  • uczestniczyć w akcjach charytatywnych, zawodach i turniejach sportowych, akcjach HDK oraz w wielu innych organizowanych przez kadrę szkoły przedsięwzięciach,
  • korzystać z bogato wyposażonej biblioteki oraz czytelni,
  • skorzystać z obiektów sportowych oraz wielu innych urządzeń i przyrządów, dzięki którym zwiększysz swoją tężyznę jak i poprawisz motorykę ciała.

 

W trakcie odbywania szkolenia zakwaterujemy Cię w szkolnych akademikach, które posiadają dostęp do Internetu Wi-Fi. Na terenie szkoły znajduje się także stołówka, gdzie bezpłatnie otrzymasz trzy posiłki dziennie z odpowiednio zbilansowaną dietą, także bezmięsną. 
Policjant podczas szkolenia zawodowego podstawowego zdobywa wiedzę i umiejętności do realizacji podstawowych zadań służbowych. Ponadto kształtuje system wartości ukierunkowany na przestrzeganie zasad etyki zawodowej, dyscypliny służbowej oraz ogólnie przyjętych norm współżycia społecznego. 
W czasie odbywanego szkolenia możesz liczyć na wsparcie dydaktyczne i osobiste całej kadry szkoły, w tym również stałą pomoc psychologa.
Nasza jednostka szkoleniowa posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu policjantów, które zapewnia uzyskanie wysokich kwalifikacji zawodowych do dalszego, bezpiecznego pełnienia służby. Jeżeli chcesz posiadać stałe i stabilne zatrudnienie, mieć otwartą ścieżkę awansu zawodowego oraz czerpać wielką satysfakcje jaką niesie za sobą służba w Policji zapraszamy Cię do wstąpienia w nasze szeregi.

Kliknij w poniższy link do informacji o rekrutacji: 

Informacje o rekrutacji.

 

Powrót na górę strony